تاریخ ایجاد خبر : دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷  ساعت : ۰۹:۴۲
نگاه استاندار البرز به حوزه فرهنگی و اجتماعی ویژه است// افزایش اعتبارات فرهنگی- اجتماعی آینده روشنی را برای این حوزه ترسیم می کند

نگاه استاندار البرز به حوزه فرهنگی و اجتماعی ویژه است// افزایش اعتبارات فرهنگی- اجتماعی آینده روشنی را برای این حوزه ترسیم می کند

دکتر شهبازی استاندار البرز از جمله مدیرانی است که با رویکردی کارشناسی به مسائل فرهنگی- اجتماعی می نگرد تا بتوان از این منظر اقدامی در خور در سطح استان انجام داد. مؤید این امر را می توان پیگیری مصوبات کارگروه های تخصصی و گسترش فعالیت های این حوزه عنوان کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، مدیرکل فرهنگی- اجتماعی با بیان این مطلب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری اظهار داشت: توجه ویژه به مباحث آسیب های اجتماعی و تلاش در راستای جذب اعتبارات ملی برای این حوزه از جمله اقداماتی بوده است که طی سه ماه اخیر باعث شده حوزه تخصصی فرهنگی- اجتماعی وارد فاز جدیدی از تلاش های استانی شود.

مطالبه زمین مانده تشکیل خانه سمن های استان اجرایی شد
عیسی قبادی افزود: اداره کل فرهنگی- اجتماعی طی سه ماه پایانی سال با برگزاری نشست های متعدد در حوزه های مختلف توجه به تشکل های مردم نهاد و تقویت سمن های استان را مدنظر فعالیت های خود قرار داده است.
این مسئول با بیان اینکه با تشکیل هیئت مؤسس خانه سمن های استان، خانه سمن ها امروز با حضور استاندار البرز افتتاح می شود، گفت: با تشکیل این خانه تمامی فعالیت های تخصصی هر سمن از جمله؛ سمن های فرهنگی- اجتماعی- زیست محیطی- هنری- خیریه ها و... یکپارچه شده و حتی می تواند در مواقع بحرانی با تشکیل 12 تیم عملیاتی یاریگر مسئولان مدیریت بحران استان باشند.

اعتبارات کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی افزایش یافت
بخش دیگری از سخنان مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری البرز به افزایش اعتبارات حوزه کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی استان اختصاص داشت. وی در این رابطه اظهار داشت: در شرایطی که استان همپای سایر استان های کشور با کمبود منابع و مضیقه های اعتباری مواجه است اما با حمایتهای مجدانه استاندار البرز شاهد 40 درصد افزایش اعتبارات این حوزه بوده ایم.
وی خاطر نشان کرد: این اعتبار در فصل های طلاق، اخلاق اجتماعی، کودکان کار، دفاتر تسهیل گری و مشارکت اجتماعی هزینه خواهد شد.
قبادی در خصوص راه اندازی دفاتر تسهیل گری در سطح شهرستان های استان که از ابتدای سال جاری فعالیت خود را در سطح استان آغاز کرده اند، گفت: طی چهار ماه اخیر دو دفتر دیگر  نیز با اعتباری مشخص کار خود را آغاز کرده اند.
وی افزود: حصارک بالا و منطقه آق تپه از جمله مناطقی است که مشمول فعالیت دفاتر تسهیل گری شده اند. در این راستا سایر مناطق استان نیز در دستور کار قرار دارند.

مرکز ساماندهی کودکان کار استان از 20 اسفند فعالیت خود را آغاز کرده است
مدیرکل فرهنگی- اجتماعی استانداری البرز همچنین در ادامه سخنان خود از راه اندازی مرکز ساماندهی کودکان کار استان از 20 اسفند ماه خبر داد و گفت: امیدواریم با راه اندازی این مرکز گام بسیار مهمی در راستای ساماندهی کودکان کار برداشته و بتوانیم اقدامات موثری برای آنان انجام دهیم.

حدود یک هزار معتاد متجاهر شناسایی و ساماندهی شدند
قبادی شناسایی و ساماندهی حدود یک هزار معتاد متجاهر را بخش دیگری از اقدامات این اداره کل عنوان کرد و یادآور شد: طرح جمع آوری معتادین متجاهر نیز از 20 اسفند ماه در دستور کار قرار گرفته و با اعتبار 13 میلیارد ریال آغاز شد تا بر اساس آن پس از شناسایی و غربالگری مورد حمایت و بازتوانی قرار گیرند.

کمپ ماده 16 کلنگ زنی می شود
کلنگ زنی کمپ ماده 16 با اختصاص 20 هزار متر مربع زمین در محدوده منطقه فرودگاه پیام از دیگر موارد مطرح شده از سوی مدیرکل فرهنگی- اجتماعی استانداری البرز بود. وی در این رابطه اظهار داشت: در این کمپ نیز پس از شناسایی و غربالگری معتادان در مدت زمان مشخص مورد بازتوانی قرار خواهند گرفت و پس از طی مراحل درمان، آموزش های لازم فنی و حرفه ای می بینند تا بتوانند به چرخه زندگی سالم بازگردند. 
به گفته وی برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری، تصویب و تدوین طرح پایوران اجتماعی برای اولین بار در کشور، هماهنگی جهت برگزاری مسابقات بین المللی بدمینتون، صدور 6 مورد موافقت نامه تشکل سازمان مردم نهاد، اخذ موافقت نهاد کتابخانه ها عمومی کشور و مقدمات ساخت کتابخانه مرکزی استان البرز، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله در استان و  برگزاری نمایشگاه استانی کتاب از دیگر فعالیت های این اداره کل طی سه ماه اخیر بوده است.

 
 

کد خبر : 11681

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : ۳۰۲

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :