تاریخ ایجاد خبر : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت : ۱۲:۲۴

دکتر ناجی: کوتاهی در بحث سلامت مردم پذیرفتنی نیست / باید به نقطه مناسب در نظارت در حوزه سلامت برسیم
دکتر سعید ناجی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در جلسه کارگروه اجتماعی-فرهنگی، سلامت و زنان و خانواده که در محل سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار گردید، با تاکید بر جدی بودن موضوع سلامت مردم و تمام مسایل مرتبط با آن گفت: کوتاهی، اهمال و اغماض در موضوع سلامت، پذیرفتنی نیست و نظارت در این حوزه باید به نقطه مطلوب برسد. 

دکتر ناجی با اشاره به گزارش نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی البرز و اداره کل صنعت، معدن و تجارت در خصوص وضعیت فعالیت عطاری‌های سطح استان، تاکید کرد: در خصوص صدور مجوز برای متقاضیان فعالیت در عرصه عطاری‌ها و گیاهان دارویی، لازم است ضوابط بهداشتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی برای صدور پروانه کسب متقاضیان تعیین و ابلاغ شود و دوره‌های آموزشی نیز از سوی این دانشگاه برای آشنایی تخصصی متقاضیان فعالیت در حوزه گیاهان دارویی برگزار گردد. 

دکتر ناجی در ادامه افزود: اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی در خصوص تعیین حد مراجعه مردم به داروهای گیاهی با استفاده از ظرفیت رسانه‌های معتبر و صدا و سیما ضرورت دارد.
 
وی تصریح کرد: لازمه‌ی این امر، پرداختن دقیق‌تر به مفاهیم و تعاریف مربوط به این حوزه و دستیابی به اجماع در خصوص محدوده‌ی قابل توصیه به مردم در ارتباط با مراجعه به عطاری‌ها و گیاهان دارویی است. 

دکتر ناجی در ادامه در خصوص کنترل جمعیت حیوانات ناقل  بیماری به انسان به عنوان دستور کار دیگر کارگروه تاکید کرد: در این زمینه توجه به اجرایی شدن دستور‌العمل مصوب مورد تاکید است و لازم است متولیان مربوطه در این موضوع که بر سلامت و امنیت عمومی تاثیر مستقیم دارد، به طور جدی و بر مبنای قانون ورود کنند. 

در انتهای جلسه، دکتر ناجی در خصوص آخرین دستور کار کارگروه در زمینه طرح تشکیل مجمع مشورتی بانوان البرز که از سوی اداره کل بانوان و خانواده استانداری البرز مطرح گردید، بر  شاسنامه‌دار کردن گروه‌های ذی‌ربط و تعریف محدوده‌های عمل و تعریف قالب قانونی برای این مجمع تاکید کرد.

فایل دانلود:

کد خبر : 13804

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : تعداد بازدیدها : ۴۹

چاپ :


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :